טפשות בתנועה

אירועים אמיתיים המעידים על חוסר תבונה בנהיגה עד כדי סיכון יתקבלו במערכת ברצון. מערכת האתר מבטיחה לפרסם את המעניינים במיוחד. תודה.


248 קמ"ש "בדרך להחייאה"
 
19 בדצמבר 2023:
בית המשפט גזר חמישה חודשי מאסר ו-45 חודשי פסילת רישיון נהיגה על גבר בן 32 משפרעם שנתפס נוהג במהירות של 248 קמ"ש. בתגובה למעצרו, טען הנהג כי הוא "בדרך להחייאה", ודרש שהשוטר ישחרר אותו.
במהלך בדיקת הרכב, התגלו שיפורים שבוצעו בו באופן לא חוקי, בהם מערכת דלק מקבילה, מערכת לשיפור והתאמת זמני תגובה של דוושת ההאצה ושדרוג תוכנת ניהול מנוע. 
(YNET)
תירוץ מקורי של מטורף.


נהג בפסילה
 
המשטרה עצרה תושב שערי שומרון בן 36 שנהג ברכבו כשהוא פסול לנהיגה על ידי בית המשפט ושרישיונו פקע בשנת 2010.
הנהג נתפס בכביש 2 סמוך ליקום לאחר שביצע עבירת תנועה. הוא נעצר ונכלא ובכוונת התביעה המשטרתית להגיש נגדו כתב אישום. 
(YNET)
טיפש


222 קמ"ש – פי 2.5 מהמותר

 

שוטרי משטרת תנועה הארצית בגזרת עמקים, שעסקו בפעילות אכיפה יזומה נגד עבירות מסכנות חיים קלטו במכשיר למדידת מהירות, רכב פרטי הנע במהירות מופרזת של 222 קמ"ש בכביש 79 סמוך לצומת משהד. עם עצירת הרכב עלה חשד לנהיגה בשכרות בעקבות ריח חזק של אלכוהול הנידף מפיו.

הנהג תושב כפר כנא (27), נעצר ונכלא ובכוונת התביעה המשטרתית להגיש נגדו כתב אישום. רישיון הנהיגה שלו נפסל ל-30 ימים ורכבו נתפס לצורך הליך חילוט.

(YNET)

 

מטורף 

בן 14 נוהג ברכב

 

נער בן 14 מנצרת נתפס ב-1 בנובמבר 2022 כשהוא נוהג ברכב בכביש 60 סמוך לצומת תל עדשים כשאימו יושבת לידו. הנער נחקר יחד עם האם, שטענה: "הייתי עייפה ורציתי שהוא ייקח אותי למזרע". הרכב הושבת ל-30 יום.

...ואת האמא צריך להשבית ל-30 חודשים לפחות - בכלא. 
196 קמ"ש
24.10.22
 
צעיר תושב טייבה בן 27 נתפס הבוקר כשהוא נוהג במהירות מופרזת של 196 קמ"ש בכביש 6 בסמוך למחלף באקה. הצעיר נעצר על ידי שוטרים מאגף התנועה, זומן לשיפוט מהיר, ורשיונו נפסל ל-30 ימים. 
196 קמ"ש. לא פחות ובמקרה גם לא יותר. הידיוט.


 
נהג ללא רישיון נהיגה, תחת השפעת הרואין ברכב גנוב ודרס שוטר
פורסם ב-YNET 19.5.22
 
כתב אישום הוגש נגד תושב לוד בן 28 בגין דריסת שוטר בעת שנהג ברכב גנוב תחת השפעת הרואין, וללא רישיון נהיגה. כוח מג"ב שידע כי האיש גנב רכב איתר אותו במהלך נסיעתו באזור שוהם וניסה לעצור בעדו באמצעות פריסת דוקרנים על הכביש. הנאשם דרס את אחד השוטרים בניסיון להימלט. השוטר נפצע באורח קשה והוא עדיין מורדם ומונשם. הנאשם יצא מהרכב ונמלט רגלית, אותר כמה שעות לאחר מכן ואז התפרע ואיים על השוטרים במהלך מעצרו.
במקביל לכתב האישום, הוגשה נגדו גם בקשה למעצר עד תום ההליכים. 
גם גנב רכב, גם נהג בהשפעת סמם וגם דרס שוטר. אנו מקווים שלא יזכה לרחמי בית המשפט.


 
245 קמ"ש - לא פחות ולא יותר
 
ב-5.4.20, כשכבישי הארץ די ריקים בגלל הקורונה, עצרה המשטרה בחלק הדרומי של כביש 6 רכב פרטי במהירות 245 קמ"ש. המשטרה החלה בפעולות לעצירת הרכב, ולאחר כמה קילומטרים נעצר כשהוא נהוג בידי צעיר מהדרום ועימו נוסע.
הנהג עוכב לחקירה ורישיון הנהיגה שלו נפסל בו במקום למשך 30 ימים.
מסוכן יותר מקורונה.


עוד אמת על כביש 90
 
עוד אנו מלאי טענות כרימון על התשתיות הלקויות שבכביש 90, 479 ק"מ מצפון הגליל העליון עד דרומה לאילת, והנה נהג מונית מנתיבות, בן 35, נתפס ביום שני 10.6.19, בנהיגה בכביש 90 כשרמת האלכוהול בדמו גדולה פי 18.5(!) מהמותר בחוק.
הנהג נעצר לאחר שהשתולל על הכביש וסטה מנתיבו כמה פעמים לנתיב הנגדי תוך סיכון חיי אדם. הנהג עוכב לחקירה, רכבו הושבת ל-30 ימים וכן רישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 30 ימים. בתום החקירה הוא שוחרר בתנאים מגבילים. הוא יובא בהמשך לדיון בעניינו בבית המשפט.
 
לא רק התשתיות של כביש 90 אשמות, גם לנהגים הטפשים חלק בדבר!
 


 
כדורגלן מהיר על הכביש
 
כדורגלן זר בליגת העל נעצר לאחר שנתפס נוסע בלילה 26.3.19 במהירות של 205 קמ"ש בכביש בו המהירות המירבית המותרת היא 90 קמ"ש.
לפי הודעת המשטרה זו פעם שניה השבוע והוא נהג תחת השפעת אלכוהול בכמות הגדולה פי שלושה מהמותר, ועם רישיון נהיגה לא בתוקף. הכדורגלן עוכב לחקירה, רכבו הושבת, רישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 30 ימים והוא יועמד לדין. 
מהיר במגרש הכדורגל - כבוד; על הכביש אדיוט! 


 
נהג עיוור
‎‎
זה נשמע כבדיחת 1 באפריל או אוקסי מורון: תושב פוריידיס כבן 62 על ידי שוטרים, באחד מימי מרץ 2019, כשהוא נוהג רכב תפעולי. כשנתבקש הנהג להציג רישיון נהיגה הוא הציג תעודה עיוור מלידה. להגנתו טען העיוור/נהג כי היה לתחנת הדלק והוא מכיר את הדרך בעל פה. הרכב התפעולי הושבת והנהג/עיוור יוענד לדין.
מעניין אם היה לו תו נכה...


 
שיכור בלי רישיון ו...נוהג
 
נהג משאית, בן 22 מקריית ים, נעצר במוצאי שבת, 12.1.19, נוהג בשכרות וללא רישיון נהיגה. הוא נעצר אמש לאחר שהיה מעורב בתאונה עם רכב פרטי בקריית אתא.
בבדיקה התברר כי בגופו, כמות אלכוהול הגבוהה פי 11 מהמותר. בנוסף התברר כי מעולם לא הוציא רישיון נהיגה.
יצוין כי לנהג צעיר (שגילו פחות מ-24) אסור לנהוג כשבדמו יותר מ-0.01%. פי 11 זה 0.11%. לו היה מעל גיל 24 היתה כמות האלכוהות דמו פי  2.2 מהמותר.


 
טפש בן 21
פורסם ביום ראשון 18.11.18
 
שוטרי אגף התנועה תפסו במהלך סוף השבוע צעיר בן 21 מאזור ירושלים לאחר שנהג במהירות של 202 קמ"ש בכביש 431 באזור רמלה. רישיון הנהיגה של הצעיר נפסל למשך 30 ימים והוא זומן לשיפוט מהיר.
נראה לכמה זמן נוסף ייפסל רישיונו בשיפוט המהיר?


 
פי 2.5 מהמותר בנתיבי איילון
בערב שמחת תורה, 30.9.18 בבוקר, המשטרה עצרה רוכב אופנוע בנתיבי איילון שנהג במהירות של 225 קמ"ש במקום במהירות המרבית המותרת 90 קמ"ש. שוטרים שהיו במקום סימנו לרוכב, בן 32 מאזור מהמרכז, לעצור בצדי הכביש, אך הוא נמלט ונעצר בתום מרדף באזור הבורסה ברמת גן. רישיון הנהיגה שלו נפסל והוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בהמשך היום.
טוב המעצר ממוות בתאונה ומפגיעה באחרים.


 
נהג חדש ב-207 קמ"ש
ב-17.9.17 נלכד בן 17 מבאקה אל גרבייה נוהג בכביש 2 במהירות 207 קמ"ש. כפול מהמהירות המרבית המותרת. 
לשוטרים הוא אמר: "נסחפתי עם המוזיקה". 
חוץ מהקנס והפסילה בפועל או על תנאי שיקבל, והארכת היותו נהג חדש בשנתיים נוספות, אולי כדאי לחייבו להאזין כל ימי חייו בנהיגה למוסיקה קלאסית נינוחה.
 


 
 
עורך דין לתעבורה נוהג שיכור
פורסם:  09.08.17 
 
עורך דין לענייני תעבורה, בן 57 מרמת הגולן, נתפס כשהוא נוהג ובגופו כמות אלכוהול הגדולה פי 5 מהמותר. השוטרים הבחינו באיש כשהוא נוהג על טיילת להולכי רגל בין קריית שמונה לכפר בלום. כשהחלו לתשאל אותו גילו כי הוא מבולבל, אינו עונה לעניין ורכבו אף התחיל להתדרדר. 
בשנת 2014 נשלל רישיונו של עורך הדין לשנתיים בשל עבירה דומה.
האם נופתע אם במודעות הפירסום שלו הוא מבטיח להוציא נהגים שיכורים זכאים?
לשכת עורכי הדין, האם תגיבו?


 
 
כך יאה וכך נאה
קצין משטרה שהפריע לשוטר במילוי תפקידו יועמד לדין
פורסם:  09.08.17 
 
המחלקה לחקירות שוטרים במשרד המשפטים הגישה לבית משפט השלום בנצרת כתב אישום נגד קצין בדרגת סגן ניצב, ששימש ראש משרד סיור מחוזי במחוז צפון. הוא נאשם בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו.
בסוף שנת 2016 נהג הקצין במהירות מופרזת. שוטר שעצר אותו הבחין בריח אלכוהול וביקש את רישיונותיו. הנאשם צעק עליו כי מדובר ברכב משטרתי ובאירוע משטרתי ועזב את המקום בנסיעה מהירה
הקצין הבכיר אותר ויישפט.
הכבוד לשוטר; הלעג לקצין המשטרה הבכיר שאינו ראוי להיות קצין משטרה.


 
נהג אוטובוס עם רמת אלכוהול פי 20 מהמותר
 
ב-29.07.17 עצרה המשטרה בירוחם נהג אוטובוס ציבורי שנהג במהירות ובפראות, ופגע ברכב חונה ובגדר. הנהג, תושב ירוחם בן 46, היה בדרכו לבצע הסעות של עובדי מפעלים באזור. הנהג נלקח לבדיקה ובגופו נמדדה רמת אלכוהול של 1,070 מיקרוגרם, שהיא גבוהה פי למעלה מ-4 מהמותר בחוק.
אנחנו סבורים שעל בית המשפט לפסול את רישיון הנהיגה של נהג האוטובוס שיכור לכל ימי חייו.


 
שיא חדש בנהיגה תחת השפעת אלכוהול 1565 מ"ג
 
דוברות המשטרה(אגף התנועה) מ-25.5.17:
במהלך הלילה התקבל דיווח אודות תאונת דרכים קלה בין 2 כלי רכב בכביש 4 לכיוון דרום בסמוך למחלף יבנה. שוטרי אגף התנועה שהגיעו למקום ביצעו תחקור ראשוני בשטח של המעורבים (פצועים קל)בתאונה.
במהלך התחקור השוטרים הבחינו בריח חריף מאוד של אלכוהול הנודף מפיו של אחד הנהגים המעורב בתאונה, מיד ביקשו מהנהג להתלוות אליהם לצורך בדיקת שכרות. כאמור, ממצאי הבדיקה במכשיר הינשוף הראו כי הנהג נמצא תחת השפעת אלכוהול בכמות 1565 מ"ג, כמות העולה פי 6.5 מעל המותר עפ"י חוק.
במקביל לבדיקה הוברר לשוטרים כי הנהג נוהג בפסילה מדצמבר 2016 בגין עבירת שכרות בכמות 1200 מ"ג, עוד נמצא כי לחובתו עבירת שכרות קודמת משנת 2008.
הנהג תושב אשדוד בן 32 טען להגנתו "אני פיכח לחלוטין שתיתי רק כוסית", בסיום הבדיקה הנהג נעצר והועבר להמשך טיפול חקירתי שבסופו יובא בפני בימ"ש להארכת מעצר.
משטרת ישראל רואה בחומרה רבה נהגים הנוהגים תחת השפעת אלכוהול ומרשים לעצמם לסכן את חייהם וחיי ציבור הנהגים, רק ברבעון הראשון של שנת 2017 נתפסו למעלה מ-800 נהגים שיכורים. אגף התנועה פועל בנחישות וללא פשרות בעבירות מסוג זה בכדי להרתיע ולהרחיק נהגים אלה מהכביש. 


 
230 קמ"ש עם ילד בן 5
 
ביום א', 16.10.16, עצרו שוטרים בכביש 25 נהג רכב מסוג שברולט קמרו, כבן 50, מהפזורה הבדואית שבנגב, במהירות של 230 קמ"ש כשבנו בן החמש יושב לידו לא חגור.
כשנדרש לעצור נמלט הנהג לכיוון צומת הערבה תוך שהוא עוקף כלי רכב בקו הפרדה לבן, פנה לכביש 90 ונכנס לנאות הכיכר, שם הסתתר מאחורי תלולית עפר. השוטרים מצאו אותו בתוך הרכב כשבנו לצדו. בבדיקה התברר שיש לו עבר עשיר של עבירות תנועה, בהן נהיגה במהירות 147 קמ"ש באותו קטע כביש. הילד הועבר לשירותי הרווחה. האב יובא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.
אז מה היה לנו:
מהירות פי למעלה מ-2.5 מהמותר כשילד בן 5 לצידו;
עקיפת כלי רכב מעבר לקו הפרדה כשילד בן 5 לצידו;
ילד לא חגור;
אידיוט מוחלט.
 


 
בן 13 לא נוהג לבד מכונית
על משקל "ילד עד גיל 9 לא חוצה לבד את הכביש"
 
ב-4.10.16, ב' לראש השנה תשע"ח, נעצר נער בן 13 נוהג במכונית פרטית בכביש 25 בנגב כשהוא מסיע את אחותו בת 15 ועוד שתי ילדות בנות 5.
המכונית שייכת למשפחת ה"נהג" שאפילו עדיין לא יכול להיות מוגדר כנהג צעיר.
הנער יזומן למשפט בגין נהיגה ללא רישיון. אביו נחקר בחשד להזנחה.
ראוי שרישיונות הנהיגה של הורי הנער ייפסלו.
 


 
ארגזי הבירה חגורים, הילדים לא
 
שרות "ידיעות אחרונות" מדווח מערבות אוסטרליה על רכב פרטי שהשוטרים מצאו בו נהג וילדים שהצעיר בהם בן שנה.
הילדים השתובבו מאחור לא חגורים.
על המושב הקדמי הועמסו כמה ארגזי בירה שנחגרו בחגורת הבטיחות.
לגבר האוסטרלי, לפחות במקרה הזה, הבירה יקרה יותר מילדיו.


 

הנהג קיבל דוח במקום שהרשות תקבל

 

 

נגד נהג שנסע ישר מהנתיב האמצעי, כי שנייה לפני כן זה מה שהראו לו החיצים על פני הדרך, נרשם דוח לתשלום בסך 500 ש"ח. על זה היה צריך להיאמר "בלבלת וגם קנסת?".

צולם בראשון לציון והועבר אלינו באדיבות דני הרשקוביץ.בן 12 נוהג ברכב 

ב-22.12.15 , עצרו שוטרים רכב שנסע בצורה מחשידה בעראבה שבצפון וגילו כי ברכב נוהג ילד בן 12, כשאביו לצידו. במושב האחורי ישב ילד בן ארבע. הרכב הושבת ונגד האב יוגש כתב אישום.

שהאבא יושבת...בן 14 נוהג ברכב

 
שוטרי משטרת פתח תקווה עיכבו ב-13.11.15 נער בן 14 תושב העיר כשהוא נוהג ברכב בדרכו חזרה מבית הספר.
הנער טען בפני השוטרים כי הוא גנב את הרכב מהוריו משום שפספס את האוטובוס לבית הספר, והועבר להמשך טיפול על פי חוקי הנוער והתעבורה.
למה יש לי תחושה שצריך להעמיד לדין את ההורים?
 


 
משאית בצליעה
 
ב-10.9.15 נעצרה משאית על-ידי שוטרים כשהיא חסרה את הגלגל הימני בסרן האחורי שבצמד הסרנים. הנהג "הידען" הסביר לשוטרים כי מותר לנסוע עם גלגל אחד חסר. הוא קיבל דו"ח תנועה והרכב הורד מהכביש.
אומרים שידע הוא כוח, אבל חוסר ידע ברמה כזו הוא אסון (ויש אומרים טמטום)

 

בלי רישיון לא חוגר

 

שוטרים עצרו בכביש 4 נהג לא חגור ואז גילו שהוא בן 15 בלבד. השוטרים השוטרים התכוונו לרשום לנהג דו"ח על נהיגה ללא חגורת בטיחות, אך מצאו שמדובר בפושע נהיגה הצעיר.
הנער ואביו קיבלו זימון לדין והרכב הושבת מנהלית למשך 30 יום.
טמבל, אם אין לך רישיון לפחות תחגור...

 

רק 188 קמ"ש...

 

שוטרים במרחב אילת עצרו רוכב אופנוע בן 27 שנסע במהירות מופרזת של 188 קמ"ש בכביש הערבה. רישיונו של הרוכב נשלל במקום.

למה לא נפלנו מהכיסא? כי הוא וכמה מחבריו לרכיבה רוכבים במהירות כזו ואף יותר בכל כביש בינעירוני בארץ.


 

אצבע משולשת ודקירה ברמזור

 
נער בן 18 מחדרה נעצר ב-7 ביולי 2015, בשעות הבוקר, בחשד שאיים על נהג שהתעכב ברמזור ירוק, דקר אותו והביא לפציעתו באורח קל עד בינוני. 
על פי החשד, המתלונן, שהתעכב ברמזור, הוציא אצבע משולשלת לחשוד לאחר שזה צפר לו, ובין השניים התפתחה קטטה שבמהלכה אירעה הדקירה.
החשוד מכחיש וטוען להגנה עצמית.
האם יש מדינות בעולם שהיו כורתות את האצבע המשולשת ומוציאות להורג את הדוקר?
 

 

100 קמ"ש מעל המותר, לא פחות...
 
צעיר בן 18 מטבעון נעצר ב-3.6.15 על ידי שוטרים כשהוא נוהג במהירות של 190 קמ"ש בכביש 70, בין צומת יגור לצומת סומך, 100 קמ"ש מעל המהירות המותרת.
לדבריו לא סתם נהג מהר אלא מיהר להשיב לאביו את הרכב.
רשיונו נפסל והוא יועמד לדין.
שיני בנים תקהינה.

 

נתפס נוהג אף שרישיונו נשלל לפני 17 שנה
 
גבר בן 52 נתפס בלילה שבין ה-2 ל-3 ביוני, ביישוב בסמת טבעון נוהג ללא רישיון. רישיונו של הנוהג החצוף נפסל בשנת 1998. השוטרים שעיכבו אותו לחקירה גילו כי לחובתו חמש פסילות רישיון בנוסף לשני הליכים משפטיים נפרדים המתנהלים נגדו בגין נהיגה בפסילה, ובנוסף בתיקו 77 הרשעות תעבורה.
הגבר נעצר ויובא לדיון בהארכת מעצרו.
לקח למי שחושב שביישוב קטן באופן יחסי (כ-7,000 תושבים) אין דין ואין דיין בתעבורה. 

 
המתלהב
 
שוטרי תנועה באילת עצרו ב-26.5.15 נהג בן 25 שנהג במהירות של 142 קמ"ש בכביש עוקף המלונות שמקביל לשדה התעופה בעיר, כמעט פי שלושה מהמהירות המרבית, 50 קמ"ש, המותרת בכביש.
הנהג טען כי התלהב מהרכב החדש ולא שם לב למהירות. רישיונו נפסל ל-30 יום. אח"כ יועמד למשפט.
האם הצטננה ההתלהבות?

 

 

אלכוהול פי 5 מהמותר

 
נהג משאית שבדמו פי 5 אלכוהול מהמותר נתפס ערב הפסח, ב-3.4.15, בכביש 40 לאחר שנהגת טלפנה למשטרה ודווחה על משאית שמזגזגת בין הנתיבים.
הנהג הסביר כי לא היה מתוכנן לעבודה והרשה לעצמו לשתות לשכרה, אך לפתע נקרא לעבודה.
הנהג יעמוד לשימוע, רישיונו יפסל ולעל המשאיתו יוטל איסור מינהלי על תנועתה (במגרש חניה) למשך 30 יום.
היה כל כך שיכור עד לא ידע לומר לא! אני שיכור.
תודה לנהגת הערנית. הצלת חיים.

 


 

במהירות כפולה מהמותר

 

תושב נס ציונה בן 36 נתפס ב-24.3.15 נוהג במהירות של 220 קמ"ש בכביש 431, בקטע שבין מחלף ענבה לרמלה. המהירות המרבית המותרת בקטע זה היא 110 קמ"ש. הנהג טען כי נסע רק במהירות של 140 קמ"ש.
רישיונו נשלל בו במקום ל-30 יום והוא נלקח לחקירה שבסופה נשלח ל-5 ימי מעצר בית.
חמישה ימי הגנה על ציבור הנוהגים והנוסעים, ועוד ימי הגנה בתקופת הפסילה.

 

נוהג אָבֵל ושיכור

 

בן 35 נעצר על ידי שוטרים במחסום בצומת מגידו נוהג כשבאווי שנשף בבדיקה נמצאו 1,670 מק"ג אלכוהול. הכמות המותרת בחוק היא 240.

הוא בדרכו לבית משפט השלום בחדרה לדיון בהארכת מעצרו.

הנהג, תושב ניצנה, הסביר לשוטרים כי חזר מניחום אבלים.

נעצר בטרם יגרום לאבלים נוספים.


 
200 קמ"ש בכביש הערבה, לא פחות ולא יותר
 
תושב כרמיאל בן 30 נתפס ב-14.1.15 נוהג במהירות של 200 קמ"ש סמוך ליטבתה בכביש 90 (בקטע המכונה "כביש הערבה") שבו המהירות המרבית המותרת היא במקרה כמספרו של הכביש - 90 קמ"ש. בשימוע שנערך לנהג לאחר מכן נשלל רשיונו והוא ממתין למשפט.
טיפש, המרחק מכרמיאל לאילת קצת מעל 400 ק"מ. אם התמדת ב-200 קמ"ש כל הדרך אזי רק לפני שעתיים ומשהו יצאת מהבית. הלא כן? מצד שני, היית מת או הורג, או במקרה הטוב נתפס קודם.
 

 
195 קמ"ש על אופנוע "טרנטה"
 
רוכב אופנוע בן 29 נתפס ביום שני 3.11.14 רוכב בכביש החוף במהירות של 195 קמ"ש, במקום 90 קמ"ש המותרים במקום, ומאחוריו צעירה. הרוכב נמלט מהשוטרים ותוך נהיגה במהירות מופרזת וחציית רמזורים אדומים נכנס ליישוב תל מונד והסתתר בחצר בית.
הרוכב אותר ונעצר, ובבדיקה התברר כי האופנוע הורד מהכביש ויועד לפירוק.
איך עושים דאווין על נערה, אפילו אם אפשר כך להרוג אותה.

 
נהג חדש ב-181 קמ"ש בכביש הערבה
 
תושב ירושלים בן 23 נתפס נוהג בכביש הערבה במהירות של 181 קילומטרים לשעה. הצעיר, נהג חדש, טען בפני השוטרים כי הוא רגיל לנסוע בתוך העיר בעומסים כבדים וכי זו הייתה הפעם הראשונה שנהג בכביש פתוח וישר, ועל כן לא שם לב למהירות שבה נסע.
רישיונו נפסל והוא עתיד להתייצב בפני בית המשפט.
בפעם הראשונה... ואולי זו גם תהייה האחרונה שבה הוא נוהג, לפחות בשנים הקרובות.

 
שיאן האלכוהול בנהיגה
 
נהג בן 41 נתפס בקריות בלילה שבין יום חמישי 24.10.14 ליום שישי, ובדמו 1,624 מיקרוגרם אלכוהול לליטר אוויר נשוף, בעוד שהכמות המותרת על פי חוק היא 240 מיקרוגרם (כמעט פי 7 מהמותר). במשטרה אמרו כי מדובר ברמת האלכוהול הגבוהה ביותר שנתפסה בדמו של נהג אי פעם בישראל.
השוטרים עצרו את הנהג שנסע בצורה מסוכנת בשדרות ההסתדרות, סמוך לצומת צבר. בבדיקה התברר גם כי רישיונו של הנהג נשלל בשל עבירות קודמות וכי תלוי נגדו צו מעצר על תנאי.
שיא האלכוהול בנהיגה ושיא הטמטום.

 


 

נהג שיכור בלי רישיון נהיגה, נכנס באור אדום, גרם לתאונה עם נפגעים וברח

 

צעיר בן 18 נעצר בשבת 26.4.14 לאחר שהיה מעורב בתאונת פגע וברח ברחוב טשרניחובסקי בכפר סבא. הצעיר, תושב טייבה שאינו מחזיק ברישיון נהיגה, התבקש על ידי שוטרים לעצור בצד כשנהג תחת השפעת אלכוהול. הצעיר ניסה להימלט מהשוטרים, עבר צומת ברמזור אדום, פגע ברכב אחר, פצע שתי נשים באורח קל ונתפס בסופו של דבר, והודה במעשים המיוחסים לו.

נחיה ונראה איזה עונש יגזור בית המשפט על: 1. נהיגה בלא רישיון נהיגה; 2. נהיגה תחת השפעת אלכוהול; 3. כניסה לצומת באור אדום; 4. פגיעה ברכב וגרימת חבלה לשתי נשים; בריחה ממקום התאונה והפקרת נפגעים. 


 

שתייה כדת ונהיגה

 

בשבת, 4.1.13, נעצר נהג בן 35 בכביש 44 סמוך לבית דגן שרמת האלכוהול בדמו הייתה פי ארבעה מהמותר. במהלך הבדיקה התקשה הנהג לעמוד על רגליו, התנדנד ואף נפל על הכביש.

בשימוע שנערך לנהג הוא סיפר כי שתה משקאות אלכוהוליים עקב ריב עם בת זוגו. רישיונו של הנהג נפסל, רכבו נעצר מנהלית והוא שוחרר למעצר בית. הנהג יועמד לדין בהליך מזורז.

זוכרים את מילות השיר: לא אשכח לעולם ליל אלכוהול מיותם את אותה הבחורה שבי פגעה עד שארוץ אל הבאר ואתמלא בשיכר שארעד ואקיא... 


 

פסול רישיון לטווח ארוך אבל נוהג שיכור

 

תושב הצפון בן 37 נתפס בשבת, 26.9.13, בכביש 65 סמוך לקסריה כשהוא נוהג בשכרות. בבדיקה התברר כי רשיון הנהיגה שלו לא בתוקף משנת 2004 ולחובתו שתי פסילות רשיון שהטיל עליו בית המשפט.

בחקירה טען הנהג כי ''יצאתי לשתות כדי לשכוח מהצרות''. הוא נעצר להמשך חקירה ויובא לבית משפט במוצאי החג.

הוסיף צרה על צרותיו.


 

טיסה בגובה הכביש

 

בשבת, 21.9.13 נעצר עי ידי המשטרה צעיר בן 25 מצפת שנהג במהירות של 202 קמ''ש בכביש 89, בין אליפלט לצפת, כביש שהמהירות המותרת בו היא 90 קמ"ש.

צעירה ש"טסה" עם הנהג הצעיר ברכב יצאה להגנצו ואמרה לשוטרים ש"'דווקא כשהוא הגיע ל-200 קמ"ש הוא האט''. הצעיר יובא במוצאי השבת בפני שופט.

מצא מין את מינו.


 

מרבה עבירות

 

ב-9.9.13 בקשו שוטרים לעצור בלוד נהג ללא חגורת בטיחות שמשוחח בטלפון נייד המוחזק בידו. עד כאן שתי עבירות, הראשונה מסוכנת לעצמו, השניה לכלל עוברי הדרך.

או אז הוא החל להימלט מהשוטרים. כשנתפס התברר שהאיש, בן 32 מקריית ארבע, נהג בעת פסילת רישיון הנהיגה שלו - עבירה שלישית - וברכב שהורד מהכביש עקב ליקויים בטיחותיים - עבירה רביעית. בבדיקה בו במקום נמצא כי תלוי ועומד נגדו עונש מאסר על תנאי, והמשטרה חושדת כי הגיע ללוד במטרה לרכוש סמים (עם הגולשים הסליחה על-כי אחרי העבירה הרביעית הפסקנו לספור אותן).

בתמימותנו חשבנו שמי שקופת שרצים באמתחתו ינהג כחוק כדי שקלונו לא ייחשף. טעינו.


 

בגלל הפוליו

 

נער בן 17 נתפס ב-26.8.13 נעצר על ידי המשטרה בכביש 31 סמוך לשגב שלום, כשהוא מסיע ברכב שישה ילדים בני 6 מעל מספר הנוסעים המותר ברכב, ומעל כל זה, לנער אין כלל רישיון נהיגה.

הנער תרץ את הנסיעה בכך שהוא מסיע את הילדים לקבלת חיסון נגד פוליו.

נגד הנער נפתחו הליכים משפטיים, והרכב הוחרם.  

האם כל הסיכונים מתגמדים בפני איום הפוליו?


 

שיכור בלי רישיון מסיע ילדים ברכבו

 

18.8.13: צעיר בן 23 מבאקה אל גרבייה נתפס נוהג ללא רישיון, מסיע שני ילדים ברכבו ובדמו כמות אלכוהול הגבוהה פי ארבעה מהמותר. הנהג השיכור ניסה להימלט בנסיעה לאחור כשהבחין בשוטרים.

הנהג סיפר לשוטרים ששתה שני בקבוקי וודקה. לבית המשפט בחדרה הוגשה בקשה לעצרו עד תום ההליכים.

המשטרה כנראה הצילה את חיי הילדים מנהג שיכור ללא רישיון.


נהג חדש במהירות 190 קמ"ש

נהג חדש בן 18 מנצרת נתפס ב-18.7.13 נוהג במהירות 190 קמ"ש בכביש 77 בין צומת גולני לצומת המוביל. הנהג טען להגנתו בפני שוטרי התנועה שלא הבחין במהירות הגבוהה שבה נסע. הוא נעצר לחקירה ויובא לבית המשפט.

מי שלא מבחין שמהירותו גבוהה פי יותר משניים מהמותרת שיתכבד להחזיר את רישיון הנהיגה.


 

 Lspeed

 

צעיר בן 25, מורה לנהיגה חדש מרמלה, נתפס בשעות הבוקר של ה-17.7.13, במהירות 189 קמ"ש בכביש 31 שבדרום, שהמהירות המרבית המותרת בו 80 קמ"ש בלבד. המורה הטרי ביקש שלא למצות עמו את הדין מכיוון שהשבוע עמד להתחיל להעביר שיעורי נהיגה. רישיונו נשלל ל-30 יום והוא יועמד לדין בהליך מזורז.

המורה, לא חבל על רישיון ההוראה שהשקעת בו כל כך הרבה?

תתנחם באפשרות שבני אדם נצלו מפגיעה על-ידי רכבך השועט.


 

פסול רישיון נעצר לפני שהסיע ילדים לקייטנה

 

ב-16.7.13 נעצר נהג הסעות מקריית מוצקין לפני שהסיע ילדים לקייטנה. הנהג התכוון להסיע את הילדים למרות שרישיונו נפסל לפני ארבעה חודשים על מעורבותו בתאונת דרכים.

לנהג 103 עבירות תנועה. המשטרה בקשה לעצרו עד תום ההליכים. בית המשפט המחוזי בחיפה אישר את בקשת המשטרה. הנהג ערער על המעצר אך ערעורו נדחה.

רישיונך נפסל ובעברך 103 עבירות תנועה? חפש לך עבודה אחרת ואל תסיע ילדים.


 

שיכורה בת 17, בלי רישיון ונוהגת 

 

ב-30.6.13 (ערב החלת החוק החדש בדבר רישיון הנהיגה המדורג) נערה בת 17 מטבריה נעצרה לאחר שנתפסה נוהגת ברכב ללא רישיון נהיגה ובדמה רמת אלכוהול הגבוהה פי שלושה(!) מהמותר. היא נעצרה על ידי שוטרי אגף התנועה במחלף יבנה שבכביש 4.

 

לנערה נערך שימוע, רכבה הוחרם ונגרר והיא נעצרה להמשך חקירה.

מערכת האתר סקרנית לדעת האם "פי שלושה" הם על-פי המותר לנהג צעיר, מה שעלול להסתכם ב-0.03% אלכוהול בדם, או פי שלושה מהמותר לנהג שאינו שאינו צעיר ומסתכם ב-0.15%?


 

רק לעשות סיבוב
 

נער בן 15 מחיפה נתפס בלילה שבין ה-28 ל-29 ביוני 2013, רוכב על אופנוע בנתיבי איילון למרות שמטבע גילו אין ברשותו רישיון נהיגה. הנער סיפר כי הגיע לבלות בתל אביב ולקח מחברו את האופנוע "רק כדי לעשות סיבוב". הוא נעצר להמשך חקירה. 

מי נתן לו את האופנוע ומה דינו?


 

הגבלת מהירות לימי חול בלבד חול 

 

בשבת, 15.6.13, עצרו שוטרים גבר בן 35 מבאקה אל גרבייה נוהג ברכב במהירות של 220 קמ"ש בכביש 6 דרום סמוך למחלף חורשים.

הנהג, שנשאל מדוע נסע במהירות מופרזת, ענה: "שבת בבוקר".

הוא נעצר להמשך חקירה.

שבת בבוקר! יום יפה, אמא שותה המון קפה, אבא דוהר בכביש 6, לא יפה!

(מוטציה לשיר של תרצה אתר)


 

הרג, ישב במאסר, רישיונו נפסל ו... המשיך לרכוב

 

24.5.13: כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים הוגשו לבית המשפט לתעבורה בפתח תקווה נגד אדם בן 64 מרמת גן, שנתפס רוכב על אופנוע אף על פי שרישיונו נשלל ארבע פעמים ורישיון הנהיגה שלו פקע לפני 11 שנים.

לעבריין 74 הרשעות תעבורה, מתוכן 29 הרשעות לאחר שרישיונו פג תוקף. בשנת 1991 הורשע הנאשם בגרימת מוות ברשלנות וריצה עונש מאסר בפועל.

למרות בקשת המשטרה לעצור את האיש, בית המשפט החליט לשחררו למעצר בית.

ומי לנו יתקע כף שאינו רוכב ברגע זה ומסכן את כולנו?


 

 

טיסה נמוכה בתדלוק של אלכוהול

 

ב-23.5.13 נעצר רוכב אופנוע בן 49 מרמת גן  טס (רוכב) בנתיבי איילון במהירות של 198 קמ"ש. בבדיקת שכרות שנערכה לו התברר כי בדמו נמצאה רמת אלכוהול פי שניים ויותר מהמותר.

לרוכב נערך שימוע. רישיונו נפסל בו במקום, האופנוע הושבת והוא נעצר להמשך חקירה.

לא נותר לך רוכב אופנוע, כסיל בגיל העמידה, אלא להודות למשטרה שהצילה את חייך. 

 


 

שתיינית רצידיביסטית

 

בשבת, 18.5.13,נתפסה נהגת בת 25 מתל אביב כשבדמה רמת אלכוהול הגבוהה פי שלושה מהמותר. רישיונה נפסל מנהלתית בו במקום. שעתיים לאחר מכן נתפסה נוהגת שוב, כשריכוז האלכוהול בדמה כפול מהמותר בחוק.

להגנתה טענה הנהגת כי שתתה מים וחשבה שהשכרות תחלוף. היא נעצרה ורכבה הוחרם.

לא ידעה שמים לא שוטפים אלכוהול...


 

בדרך הביתה הכל מותר

 

בשבת, 11.5.13, נתפס גבר בן 46 מלהבים על ידי שוטרי אגף התנועה כשהוא נוהג במהירות 206 קמ"ש בכביש 310 בין אשל הנשיא ללהבים, שם המהירות המותרת היא 90 קמ"ש.

הנהג טען כי הוא ממהר הביתה. הוא עוכב לחקירה, ויינקטו נגדו הליכים משפטיים.

אבל... הגיע הביתה בשלום.


 

בת 73 נתפסה נוהגת ב-139 קמ"ש: "מיהרתי לקחת את הנכדים מהגן"

 

בת 73 נתפסה ב-18.4.13על ידי שוטרי אגף התנועה כשהיא נוהגת במהירות 139 קמ"ש בכביש 4 בצומת רעננה לכיוון צפון. המהירות המותרת במקום היא 90 קמ"ש.

הנהגת טענה כי היא ממהרת לקחת את נכדיה מהגן. נערך לה שימוע, והוחלט לשלול את רישיון הנהיגה שלה לחודש. היא תעמוד לדין.

הלא נאמר שגיל 40 הוא גיל הבינה ובן (או בת) 80 לגבורות. הממהרת כל כך לקחת את נכדיה מהגן אינה מוכיחה בינה וזו גם אינה גבורה אלא טפשות. 


 

בלי רישיון נהיגה 46 קמ"ש מעל המותר

ב-9.4.13, בכביש 7 ליד גדרה, עצרו שוטרי אגף התנועה בן 29 מירושלים שנהג במכונית במהירות 136 קמ"ש.

לא רק שהמהירות המירבית בכביש זה 90 קמ"ש, בבדיקה התברר כי הנהג מעולם לא הוציא רישיון נהיגה, ורכבו הורד מהכביש לגריסה.

בשימוע שנערך לנהג הוא טען כי הוא יודע לנהוג מכיוון שלמד אך עדיין לא עבר מבחן נהיגה, והוסיף כי לרכב יש מנוע טורבו ולכן לא שם לב למהירות הגבוהה. הנהג נעצר.

 

טיפש תרתי משמע: גם נהג ללא רישיון וגם הזמין להיתפס בעבירה בוטה.


 

חג דוחה חוק

ב-31.3.12, ערב חג הפסח השני, עצרו שוטרי אגף התנועה רוכב אופנוע בן 25 מירושלים במהירות 206 קמ"ש בכביש 431 במחלף ענבה מערב.

בשימוע שנערך לו טען הרוכב הממהר כי הוא ממהר לאסוף חבר לפני החג. הוא נעצר להמשך חקירה.

 

...ואם לא היה נתפס, אלא מתנגש בגדר הבטיחות ונפגע חלילה, היינו מאשימים את הגדר?


  

פסול רישיון נהג ברכב פסול תנועה

 

תושב נס ציונה בן 38 נתפס נוהג ברכבו בזמן פסילה. ...הוא בדיוק היה בדרך לכלא מעשיהו לביצוע עבודות שירות שנגזרו עליו בגין נהיגה בתקופה שרישיונו נפסל על ידי בית משפט למשך שלוש שנים.

בנוסף מצאו השוטרים כי הוא נוהג ברכב שהורד מהכביש. הנהג נעצר ויועמד לדין בהליך מזורז.

וחוץ מזה, הכל בסדר...


 

נכשל סדרתי בטסטים נהג שיכור

 

בשבת ה-1 בדצמבר 2012 נתפס בתל אביב צעיר בן 20 ממעלה אדומים, נוהג כשבדמו ריכוז אלכוהול הגבוה פי שניים מהמותר. בבדיקה התברר כי הצעיר מעולם לא הוציא רשיון נהיגה.

בשימוע שנערך לו הוא הסביר שהוא לומד נהיגה ונכשל עד כה בשלושה טסטים. הצעיר נעצר להמשך חקירה ויועמד לדין בהליך מזורז.

surprise

שאלת המערכת: האם פי שניים מהמותר זה 0.1, שיעור הכפול מ-0.05, או 0.02 שהוא השיעור הכפול מ-0.01 המותר לנהג צעיר שטרם מלאו לו 24 שנים?


 
228 קמ"ש בכביש 2, נעצר ו... כמעט כלום

 

בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה גזר ב-8.11.12 על אדם בן 55 מקיסריה, 30 חודשי שלילת רשיון, שבעה חודשי מאסר על תנאי וקנס על סך 3,000 שקלים, בגין נהיגה במהירות של 228 קמ"ש בכביש החוף, שבו המהירות המותרת היא 90 קמ"ש.

עד כה הוא הורשע ב-41 עבירות תעבורה. גורמים במשטרה מתחו ביקורת על העונש הקל יחסית שהוטל על הנהג.

אז מי כאן הטפש?


204 קמ"ש כשהוא שיכור - פעם השנייה החודש

בן 20 מרמלה נעצר ב-11.10.02על ידי שוטרים בכביש 431 כשהוא נוהג במהירות של 204 קמ"ש ותחת השפעת אלכוהול.

בבדיקה שנערכה התברר כי גם לפני שבועות אחדים נתפס נוהג שיכטר, ואז התרברב באזני השוטר כי בדרך כלל הוא נוהג במהירות מעל 200 קמ"ש ומעולם לא תפסו אותו.

רישיונו נפסל ל-30 ימים ורכבו הושבת למשך 60 ימים.

השתכרת, הפרזת במהירות וגם התרברבת? 


 

התקלקל לו הספידומטר 

 

בשבת, 8.10.12 בשעות הבוקר, נעצר ע"י המשטרה גבר בן 41 מפתח תקווה נוהג בכביש 431 במהירות 210 קמ"ש, מקום שהמהירות המרבית המותרת בו 90 קמ"ש.

להגנתו טען הנהג כי מד המהירות שלו התקלקל. אף על פי כן רישיונו נפסל והוא יועמד לדין בשיפוט מהיר.

באותו הכביש נתפס גבר בן 31 מבת-ים כשהוא נוהג במהירות 193 קמ"ש. גם רישיונו נשלל, וגם הוא יועמד לדין בהליך מזורז.

מ ט ו ר פ י ם ! אתם לא במסלול המרוצים!

 


 

 שתה בירה בזמן נהיגה בפסילה ואמר לשוטרים: רחמו עליי, אני עיוור

 

 ב-31.8.12 נערך מבצע אכיפה בצפון הארץ. בשפרעם נעצר גבר בן 30 מאעבלין נוהג ולוגם בירה. הגבר הציג בפני השוטרים תעודת עיוור וביקש רחמים. בבדיקה נוספת התברר כי לפני חמישה חודשים נידון לפסילת רישיון נהיגה למשך חמש שנים בשל נהיגה בזמן פסילה ונהיגה בשכרות.

הנהג, יובא לבית משפט השלום בעכו. השוטרים אמרו כי למרות התעודה הוא מצליח לראות.


 

עייף ממהר

 

ב-10.8.12, עצרו שוטרי אגף התנועה בצומת רעננה נהג מונית בן 39 מחדרה נוהג בכביש 4 בכיוון צפון במהירות 190 קמ"ש.

בשימוע שנערך לו טען הנהג כי חזר מנסיעה ומכיוון שהיה עייף וביקש להגיע לביתו במהירות, נסע במהירות. רשיונו נפסל ל-30 ימים והוא קיבל זימון למשפט בהליך מזורז.

עייף וממהר. שילוב קטלני.

מי שחושב שהאצה מעוררת - טועה!


 

ילד טוב אמריקה 

ביום שישי 13.7.12, עצרו שוטרי אגף התנועה תייר בן 27 מארצות הברית שנהג בכביש  מס' 1, ממחלף בן שמן לכיוון תל אביב במהירות 157 קמ"ש. הנהג/תייר טען בפני השוטר: "בארצות הברית אני ילד טוב תבדוק עלי". השוטרים ויתרו על הבדיקה בארה"ב, עצרו את הנהג והוא יועמד לדין בהליך מהיר, רשיון הנהיגה שלו נפסל ל-30 יום ורכבו הושבת.

He thought that speeding in Israel is a criminal offense only for the natives.


מיהר מאד... לכלא

 

בשבת, 16.6.12,נתפס תושב חדרה בן 48  על ידי שוטרי אגף התנועה כרמל, כשהוא נוהג במהירות 193 קמ"ש, בכביש 4 סמוך למעגן מיכאל. המהירות המרבית המותרת בקטע זה היא 90 קמ"ש.

בבדיקה התברר כי הוא נוהג בזמן פסילה. הנהג הסביר כי הוא ממהר להביא סיגריות לאחיו העצור בבית מעצר קישון. הנהג הפסול הממהר הובא אף הוא לבית המעצר קישון ונכלא בינתיים. הוא יועמד לדין בהליך מזורז.

האם האחים יחלקו יחדיו בכלא חדר מותר לעישון?


 

מיהר מאד לאילת

 

בשבת,2.6.12, נתפס צעיר בן 23, תושב פתח תקווה , נוהג בכביש הערבה סמו

חדשות

 • כנס רכב תפעולי

  ביום שני, 3.6.24, ייערך בסמינר אפעל, אולם יד טבנקין, הכנס השנתי בנושא הרכב התפעולי, הכנס ייערך על ידי מרכז ההדרכה להתחדשות. בכנס משתתפים עוסקים ובעלי עניין בתחום הרכב התפעולי. סדר היום מצורף.

  קראו עוד...

  דוחים קצת את הזִקנה

  תקנה 196(ב) זכתה לשינוי המהווה בשורה לבעלי רישיון נהיגה בני 70-75.

  קראו עוד...

  הכנס השנתי לרכב תפעולי

  הכנס ייערך על ידי מרכז ההדרכה להתחדשות ב-3.6.24 במרכז הבמה בגני תקווה. היכנסו וראו את תכנית הכנס.

  קראו עוד...

  הארכת זמן נוספת לנהיגה לפי תקנה 168

  עד 31.5.24 או עד תום תוקפה של ההכרזה על מצב מיוחד בעורף.

  קראו עוד...

  החל רישום אופניים וקורקינטים חשמליים

  על פי התקנות החדשות (שפורסמו ב-24.1.12) החל מ-1 באוגוסט יחויב כל רכב תחבורה קלה לשאת לוחית זיהוי. לצורך זה, נדרשים כל בעלי הרכב הקל להירשם במאגר מקוון. תהליך הרישום פשוט ומהיר, והוא ללא תשלום.

  קראו עוד...

  פטור מדיווח לרשות לפי נוהל 6

  מנהל תחום קציני בטיחות פרסם ב-4.2.24 פטור מחבת הדיווח החלה על קציני הבטיחות לדווח מדי שנה על מספר התלונות שהופנו כלפי נהגי רכב התאגיד ועל מספר תאונות הדרכים עם נפגעים שהיה מעורב בהן רכב התאגיד.

  קראו עוד...

  רכב לתחבורה קלה

  נוספו תקנות חדשות ומפורטות לשימוש באופניים עם מנוע עזר (חשמליים) ובגלגינועים (קורקינטים חשמליים).

  קראו עוד...

  19 נוסעים באוטובוס זעיר בלי C1

  עם רישיון D1 אפשר לנהוג אוטובוס זעיר עם עד 19 נוסעים.

  קראו עוד...

  מערכות בטיחות חדשות ברכב

  משרד התחבורה והבטיחות בדרכים הוסיף שתי מערכות חדשות לרשימת הציוד הבטיחותי המזכה בהטבת מס. המערכות הן מערכת התרעה במצב של היסח דעת הנהג, ומערכת אזהרה על פתיחת דלת.

  קראו עוד...

  הארכות עקב המלחמה

  הוארכו תקופת תוקף רישיון רכב ותוקפה של תעודה לגבי כשירותה של מכונה ניידת.

  קראו עוד...

  הארכות לרגל המצב הביטחוני

  הואררכו תקופות תקפן של רישיוינות הרכב ושעות הנהיגה לפי תקנה 168.

  קראו עוד...

  משקל הגרור המותר לפי רישיון נהיגה B

  תקנה 180(ב) מתירה מעתה לבעל רישיון נהיגה מדרגה B לנהוג ברכב כזה שצמוד אליו גרור שהמשקל הכולל המותר של הרכב והגרור גם יחד לא יעלה על 5,000 ק"ג.

  קראו עוד...

  חזרה למערכת העזר לנהג להתרעה על השארת ילדים ברכב

  פורסמה הארכה להוראת השעה ובה הקנס, 250 ₪, לחצי שנה, עד 29 בפברואר 2024.

  קראו עוד...

  עליה בדרגה לרכב שטח (המכונה buggy)

  יוגדלו נפח המנוע של רכב שטח, משקלו העצמי ומספר הנוסעים שיורשה להסיע.

  קראו עוד...

  טסט לרכב במוסך מורשה, אולי בקרוב

  בימים אלה שוקדים גורמי המקצוע במשרד התחבורה על קידומו של מתווה שיאפשר לבצע את מבחן הרישוי השנתי לרכב (טסט) גם במוסכים מורשים, תוך קביעת אמות מידה מקצועיות וקריטריונים לשמירה על ההיבטים הבטיחותיים, הסביבתיים והצרכניים.

  קראו עוד...

  סוף עידן המדבקה

  מתקנה 274 לתקנות התעבורה תמחק חובת בוחן הרכב להדביק בצידו הימני של הרכב תווית שבה יצוין החודש לחידוש הרישיון.

  קראו עוד...

  בוטלה חובת העריסה להובלת גלילי פלדה

  חובת העריסה נמחקה מתקנה 85(א)(4)

  קראו עוד...

  כנס הרכב התפעולי

  ב-13.3.23 באוניברסיטת בר אילן.

  קראו עוד...

  תאוריה ל-5 שנים:

  תיקון לתקנה 202(א), שפורסם ב-19.2.23, קובע כי תוצאות של בחינות ובדיקות לפני מבחן נהיגה מעשי שעמד בהן מבקש רישיון נהיגה יהיו בתוקף לתקופה של חמש שנים (במקום שלוש שנים).

  קראו עוד...

  תקופת בדיקת החורף הוארכה

  ב-31.10.22 פורסם ברשומות תיקון לתקנה 273ד(א), לפיו הוארכה התקופה שבה חובה לבצע בדיקת חורף לרכב מסחרי שמשקלו הכולל המותר עולה על 10,000 ק"ג, רכב אספנות, רכב עבודה, ואוטובוס למעט אוטובוס זעיר פרטי- אשר חלפה שנה מיום שנרשמו לראשונה.

  קראו עוד...

  מדליקים אורות והולכים לבחור

  יום שלישי ה-1 בנובמבר 2022 הוא יום הבוחר משולב ביום הדלקת אורות הרכב.

  קראו עוד...

  תמרורים חדשים ומשודרגים

  פורסמו ב-13.9.22 ומופיעים באתר ב.ב.ד - בטיחות בדרכים המרכז להדרכה. הכנסו.

  קראו עוד...

  הקנסות החדשים

  ב-17.7.22 פורסמו ברשומות הקנסות החדשים. תקפם החל מ-17.8.22.

  קראו עוד...

  השתלמות אבטחת מטענים – הארכה

  בדקה ה-90 פרסם משרד התחבורה הארכה לביצוע השתלמות מקצועית בנושא הוראות תקן אבטחת מטענים, למחזיקי רישיון נהיגה C ו-C+E, מובילי מטען, עד ל-1.1.23 (במקום 1.7.22).

  קראו עוד...

  "פחד אלוהים"

  לקט נתונים מתוך הסקר החברתי 2021 בנושא בטיחות בדרכים שנערך על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ופורסם ב-28 ביוני 2022.

  קראו עוד...

  חוק לייעול הפיקוח והאכיפה העירוניים ברשויות המקומיות (תעבורה), התשע"ו-2016

  החוק נוגע באכיפת תקנות התעבורה על ידי הרשויות המקומיות על אופניים עם מנוע עזר (חשמליים), גלגינוע (קורקינט חשמלי) ואינו פוסח על הולכי הרגל. תיקונים נרחבים לחוק פורסמן ב-22.6.22. אנו מביאים את החוק במלואו, כולל התוספות באדום והמחיקות.

  קראו עוד...

  קל יותר למכור רכב לסוחר

  מ-1 ביוני 2022 ניתן להעביר בעלות על רכב שנמכר לסוחר, גם באזור העסקי.

  קראו עוד...

  תקנת איסור חניה או עצירה בחניית נכה - הרחבה

  פיסקת איסור החניה והעצירה במקום חניה לנכה הורחבה והובהרה.

  קראו עוד...

  מתקדמים אל הרכב האוטונומי

  ב-15.3.22 נוספו לפקודת התעבורה הגדרות, סעיפי חוק ותוספות, במטרה לקבוע הסדרים שיאפשרו הפעלה של רכב עצמאי בלא נהג.

  קראו עוד...

  פעולות ברכב המותרות שלא במוסך

  חדש: עובד של מוסך שניתן לו רישיון להפעלת מוסך, רשאי לבצע במסגרת עבודתו במוסך את הפעולות ברכב המפורטות להלן שלא במוסך, ובלבד שהן מסוג הפעולות שהמוסך רשאי לבצע על פי סוגי רישיונו.

  קראו עוד...

  לזכרו של ד"ר דן לינק

  אני חולם בהקיץ שאני פוגש את דן ואומר לו: "היי דן, הייתי בהלוויה שלך". הוא מחייך. ב-25.1.22 צעדנו אחרי ארונו של דן לינק בדרכו האחרונה בבית העלמין במעלה החמישה.

  קראו עוד...

  בשורה לחייבים

  בוטל החוק המאפשר להגביל חייב בעל יכולת המשתמט מתשלום חובותיו מלקבל, להחזיק או לחדש רישיון נהיגה.

  קראו עוד...

  רפורמה בשירותי הרכב

  אושרו בוועדת הכלכלה של הכנסת התקנות שמאפשרות לעובדי מוסכים מורשים לבצע שורה של פעולות גם מחוץ למוסך.

  קראו עוד...

  רכב להוראת נהיגה פטור מנקודות עיגון

  לתקנה 364ט המטילה חובת התקנת נקודות עיגון ברכב מסחרי נוספה פיסקה הפוטרת מכך רכב שצוין ברישיון הרכב שלו כרכב להוראת נהיגה.

  קראו עוד...

  רכב זעיר עם כידון

  מהגדרת "רכב זעיר" בתקנה 1 נמחקה פסקה (2) שהתנתה היגוי באמצעות הגה.

  קראו עוד...

  שיטת הניקוד- מועד ביצוע קורס "נהיגה נכונה"

  לפי תיקון בתקנה 551(א) נהג שהוזמן לקורס "נהיגה נכונה" בגין צבירת נקודות יהיה חייב לעבור את הקורס בתוך שישה חודשים מיום קבלת ההודעה על כך.

  קראו עוד...

  דיווח התקנת נקודות לרתום מטענים

  ב-25.10.21 פורסמה הוראת נוהל מאת אגף הרכב במשרד התחבורה לפיה בשנת 2022 יבדקו מכוני הרישוי וידווחו למשרד התחבורה על התקנתן של נקודות עיגון לריתום מטענים ברכבים מסוג O3 ,N3 ,N2 ו-O4 כנדרש בתקנות 364ט לתקנות התעבורה.

  קראו עוד...

  בדיקת חורף

  הוראת שעה בנוגע לתקנה 273ד

  קראו עוד...

  רישיון נהיגה עד גיל 70

  החל מה-02.09.2021, נשלחים בדואר לנהגים, חידוש רישיונות נהיגה ראשונים עד גיל 70 במקום לתקופה של 10 שנים. הרפורמה תקפה רק לבעלי רישיונות נהיגה לרכב פרטי, אופנועים ומסחרי עד 12 טון.

  קראו עוד...

  הבהרה בנושא השתלמות ברתום מטענים

  אי ביצוע ההשתלמות לא ייחשב כעבירה אלא ביחס למי שמוביל מטען בלבד.

  קראו עוד...

  דחייה בחובת התקנת מערכות למניעת שכחת ילדים ברכב

  קראו עוד...

  טרקטורונים לילדים מסוכנים לציבור

  בשנים האחרונות, ברחובות הארץ, על כבישיה, מדרכותיה ובגניה הציבוריים, הופיעו כלי רכב שהמייבאים אותם והרוכשים אותם לילדיהם חושבים שהם צעצוע לילדים. לא כך הדבר.

  קראו עוד...

  תיקונים בתקנות התעבורה – פורסמו ב-13.6.21

  1. סוף למסגרת הבטיחות בטרקטורון; 2. הודעה למובילי סוסים.

  קראו עוד...

  מניעת שכחת ילדים ברכב

  בעקבות התקנה החדשה המחייבת מערכת עזר לנהג להתרעה על השארת ילדים ברכב שפורסמה ברשומות כהוראת שעה ב-24.3.21 ותוקפה מ-1.8.21 עד 31.7.2, רבים שואלים מהו התקן הנדרש ממערכת ההתרעה?

  קראו עוד...

  תיקוני תקנות

  בעיקר בעניין הנת"צ שבשול הדרך. פורסמו ב-11.4.21, בתוקף מ-11.5.21.

  קראו עוד...

  מערכת עזר לנהג להתרעה על השארת ילדים ברכב

  תקנה חדשה 83ד מורה: לא יסיע אדם ברכב מסוגים המפורטים בתקנה ילד עד גיל 4, אלא אם כן מותקנת ברכב מערכת עזר לנהג להתרעה על השארתו של ילד ברכב.

  קראו עוד...

  יותר בטיחות בהובלת מטענים

  ב-10.3.21 פורסמו תיקונים והוספות לתקנות התעבורה בנוגע להובלת מטענים ובהם, בין היתר, חובת השתלמות מקצועית.

  קראו עוד...

  שעות נהיגה וטכוגרף דיגיטלי

  בהמשך לתקנה 168 המגבילה את שעות הנהיגה של נהגים מקצועיים, כהכנה לעידן הטכוגרף הדיגיטלי פורסמו ברשומות, ב-28.1.21 תקנות בנושא על ידי שרת התחבורה באישור ועדת הכלכלה של הכנסת.

  קראו עוד...

  רישיון נהיגה עד גיל 70

  החל מ-01.10.2021, יונפק לנהגים רישיון נהיגה עד גיל 70, במקום כל 10 שנים כיום.

  קראו עוד...

  "טסט" כל שנתיים לכלי רכב בני שלוש עד עשר שנים

  בקרוב תקנה חדשה: כלי רכב פרטיים, שעלו על הכביש לפני שלוש עד 10 שנים, יחויבו בביצוע המבחן השנתי ("טסט") אחת לשנתיים.

  קראו עוד...

  5 טון לרכב נכה

  מעתה בעל רישיון נהיגה דרגה B מורשה לנהוג ברכב נכה שמשקלו הכולל אינו עולה על 5 טון (במקום 4 טון).

  קראו עוד...