הדרכה לבטיחות בנהיגת אוטובוס

אנו ב-ב.ב.ד - בטיחות בדרכים המרכז להדרכה, מתמחים בפיתוח ובביצוע הדרכות מגוונות לנהגים מקצועיים, בהם נהגי אוטובוס. 
תחום האוטובוסים שלנו מנוהל ומונחה מקצועית ע"י איציק משקל, ותיק ומנוסה בנהיגת והוראת נהיגה באוטובוס, ובהדרכת נהגים וותיקים ומנוסים במטרה לשפר את נהיגתם, ולצידו צוות הדרכה מעולה.
פעולות ההדרכה שלנו, עיוניות, מעשיות או משולבות, מותאם לאפיוני החברה המזמינה.
חברות הסעה גדולות וקטנות נמנות על לקוחותינו, בהם "מטרופולין","קווים", מועצות אזוריות ועוד עשרות חברות.
  
להלן סקירה תמציתית של תכניות ההדרכה שלנו, עיוניות ומעשיות, לנהגי אוטובוס:
 
1. נהיגה פרו אקטיבית (מונעת): סדנה דינמית לעיון ודיון בסוגיות נהיגה מחוללות סיכון, והצגת דרכי מניעת כשל או תאונה.
 
2. עדכון ורענון דיני התעבורה הרלבנטיים לנהיגת אוטובוס בכלל ולנהיגה מונעת בפרט.
 
3. "נהיגה מנומקת": נהיגה מעשית בקבוצות קטנות ובשיטה החושפת את התמקדות  הנהג בשדה הראיה ואת תהליך קבלת ההחלטות שלו בנהיגה. איכות הנהיגה עולה לדיון בקבוצה הקטנה במטרה לשפר את אבחנת הנהג, החלטותיו ותגובותיו.
 
4. "חוויה בנהיגה": כל נהג בקבוצת נהגים מבצע במגרש כ-10 מטלות נהיגה המאפשרות לזהות קשיים אישיים ולתקנם. המטלות מתמקדות באומדנים שונים, בזיהוי שטחים מתים, בנסיעה לאחור, בשימוש במראות הרכב וכדו'. הקבוצה צופה בביצועים ומשתתפת באבחון הקשיים ובדיון על הדרכים לשפר את איכות הנהיגה.
 
5. הדרכה אקטיבית: מפגש המוקדש לניתוח אירועים בקבוצות קטנות ובמליאה. המפגש מסתיים בחידון מקצועי עם נימה משעשעת, בסוגיות של נהיגת אוטובוס ובטיחות בהשתתפות כל הנהגים בקבוצה.
 
6. נהגים בסיכון: סדנה עיונית ומעשית לקבוצת נהגים שהיו מעורבים בתאונות דרכים (כולל נזק בלבד). הסדנה עוסקת בזיהוי ובאיתור סיכונים אישיים בנהיגה ובהסרתם.
 
7. בטיחות בהסעת תלמידים: רענון תקנות התעבורה, כללי בטיחות בהסעה ונהלי משרד החינוך להסעת תלמידים למוסדות חינוך, וסדנה ליחסי נהג-תלמיד בהסעה.
 
פעולות ההדרכה שלנו מוכרות ע"י תחום קציני בטיחות בתעבורה במשרד התחבורה, לקיום דרישת תקנת התעבורה 585(א)(5): תפקידי קצין הבטיחות / הדרכת נהגים.
 
נשמח להיפגש עמכם ולהציג בפניכם בהרחבה את תכניותינו ולהציע את שירותינו בעלויות סבירות.
 
לפרטים נוספים או לתאום הדרכות או פגישה: איציק משקל 054-5910240.
 

חדשות

 • הנפקת רישיונות רכב בסניפי הדואר

  החל מיום ראשון הקרוב, 20 באוגוסט 2017 ניתן יהיה להנפיק רישיונות רכב גם בסניפי דואר ישראל ברחבי הארץ. זאת, במסגרת הרחבת שיתוף הפעולה בין משרד התחבורה לדואר ישראל.

  קראו עוד...

  חדשות בעניין רישיונות נהיגה

  תיקונים אחדים הנוגעים לתוקפם של רישיונות נהיגה לזרים, המרת רישיונות נהיגה ובדיקות ראיה לבני 40 פורסמו ב-9.8.17

  קראו עוד...

  מחיר מרבי למערכת בטיחות 2,100 ש"ח

  משרד התחבורה קבע סכום מירבי של 2,100 שקלים, שיבואני המערכות יוכלו לגבות עבור התקנתן בכלי הרכב. יחד עם ההנחות שמעניקות חלק מחברות הביטוח, יזכה בעל הרכב להחזר מלא עבור התקנת המערכות.

  קראו עוד...

  רישיון נהיגה ללא חידוש עד סף זקנה

  בתכנית משרד התחבורה להעניק רישיון נהיגה לרכב פרטי ואופנוע עד גיל 70 ללא חידוש. מגיל 70 יידרשו בדיקות תקופתיות כנהוג היום.

  קראו עוד...

  לוחיות רישוי בנות 8 ספרות

  החל ב-9.7.17 ישראל עוברת ללוחית רישוי בת 8 ספרות. כל רכב חדש שיעלה על הכביש יקבל לוחית רישוי בת 8 ספרות, במקום 7 ספרות כיום.

  קראו עוד...

  שינויים והוספות לנקודות בעבירות תעבורה

  השינויים פורסמו ב-5 ביוני 2017, וייכנסו לתוקף ב-5 בינואר 2018. היכנסו לרשימה המעודכנת:

  קראו עוד...

  כביש מס' 1 רחב יותר, מהיר יותר, נוח ובטוח

  ביום ראשון בלילה (4 ביוני), יפתחו לתנועה שלושה נתיבים של כביש מספר 1, בקטע שבין מוצא לשער הגיא. ביום חמישי בבוקר (8 ביוני), יפתחו לתנועה שלושה נתיבים של קטע הדרך המקביל, בין שער הגיא למוצא. בקטעי הכביש החדשים תועלה המהירות המרבית המותרת ל-100 ו-110 קמ"ש (למעט מנהרות הראל) בהתאם לתנאי הדרך.

  קראו עוד...

  תאונות דרכים עם נפגעים - סיכום שנת 2016

  הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה: עלייה של 4% במספר ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2016 וירידה של כ-0.8% בתאונות דרכים עם נפגעים, לעומת שנת 2015.

  קראו עוד...

  גושפנקא לשימושים בשול הדרך

  תקנה 33(ג) מתירה למי שלומד נהיגה או משתלם בנהיגה, כשהוא מלווה במורה נהיגה, לסטות לשול הדרך ולחזור לכביש על פי הוראת מורה הנהיגה. עתה נוספו עוד שתי הרשאות לנהיגה (או מעבר) בשול הדרך.

  קראו עוד...

  חדשות בתקנות:

  ב-28.2.17 פורסמו תקנות חדשות: 1. הגדרת יחידת הינע חיצונית לכיסא גלגלים; 2. רכב זעיר; 3. חובת מערכת התרעה על השארת ילדים ברכב להסעת תלמידים.

  קראו עוד...

  ייקור העבריינות

  ב-22.2.17 פורסמו קנסות התעבורה החדשים על פי החלטת ועדת הכלכלה של הכנסת. הקנסות החדשים בתוקף החל מ-24.3.17. הבשורה הרעה לעברייני התנועה היא העלאת פסגת הקנס מ-1,000 ש"ח ל-1,500 ש"ח.

  קראו עוד...

  המרת רישיון נהיגה מזורזת לחיילים עולים חדשים

  בשורה טובה לחיילים עולים חדשים. חיילי צה"ל, בעלי רישיון נהיגה זר יוכלו לבצע ביום חמישי 16 בפברואר מבחן נהיגה מעשי ("טסט") ולקבל רישיון נהיגה ישראלי בתוך מספר שעות. זאת, במסגרת "יום סידורים לחיילים בודדים".

  קראו עוד...

  הנפקת רישיון נהיגה גם בדואר ישראל

  במסגרת שיתוף פעולה בין משרד התחבורה לחברת דואר ישראל, החל מ-8.2.17 יוכל כל נהג שתוקף רישיונו פג ולא קיבל את רישיון הנהיגה לכתובתו או נהג שרישיונו, אבד, נגנב או נפגם להנפיק רישיון נהיגה בסניפי הדואר ברחבי הארץ.

  קראו עוד...

  החלפת לוחית זיהוי ללא תשלום

  עקב סערה זוטא שהתעוררה ברשתות החברתיות, אנו מבקשים להזכיר ולהדגיש: הוראת נוהל מס' 31 של אגף הרכב ושרותי תחזוקה מורה למכוני הרישוי להחליף לוחית זיהוי שאינה תקינה בחדשה ללא תשלום.

  קראו עוד...

  אין עוד מסמכים מצולמים בידי נוהג ברכב תאגיד

  ב-24.1.17 הופץ ע"י מנהל תחום קציני בטיחות בתעבורה במשרד התחבורה מסמך שלפיו יש להפסיק את הנוהג לתת מסמכים מצולמים בידי הנוהג ברכב תאגיד המעסיק קצין בטיחות.

  קראו עוד...

  קנסות מכבידים יותר

  ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה את הצו להחמיר ענישה על עבירות נהיגה חמורות. ההחמרה טרם פורסמה ולפיכך תקפים עדיין שעורי הקנס הקודמים. כשהקנסות החדשים ייכנסו לתוקף נדווח כאן. הסקרנים יכולים להיכנס וללמוד על גובהן החדש של הקנסות.

  קראו עוד...

  תיקונים בדיני התעבורה

  ב-29.12.16 פורסמו תיקונים בדיני התעבורה בנושאים מנהליים בדרך כלל. בחרנו להציג כאן את החשובים שבתיקונים.

  קראו עוד...

  מידע תעבורתי לקציני בטיחות

  חלק י' בתקנות התעבורה קובע סדרי בטיחות בהפעלת כלי רכב במפעלים ודן במהות של קצין הבטיחות במפעל ובתפקידיו השונים. ב-20.12.16 פורסמו הוספות לחלק זה, לפיהן יהיה על קצין הבטיחות לבדוק את את פרטי רישיון הנהיגה שלו וכן את המידע התעבורתי על נהגים חדשים וותיקים.

  קראו עוד...

  אופנועים בנת"צים של תל אביב

  משרד התחבורה מרחיב את הפיילוט המתיר נסיעת רכב דו-גלגלי בנתיבי תחבורה ציבורית בכל הנת"צים שבתל אביב. זאת, בעקבות ניסוי מוצלח שנערך בחודשים האחרונים.

  קראו עוד...